استفاده از ابزار هنر در ارائه شناخت درست انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن به نسل جوان

۲۷ شهریور ۱۳۹۸ | ۰۹:۲۴ کد : ۱۱۴۵۰ آخرین اخبار فرهنگی
رئیس مرکز فرهنگی دانشجویی امام، ولایت فقیه و انقلاب اسلامی جهاد دانشگاهی گفت: لازمه دفاع از انقلاب اسلامی شناخت صحیح از انقلاب است.
استفاده از ابزار هنر در ارائه شناخت درست انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن به نسل جوان

به گزارش روابط عمومی مرکز فرهنگی دانشجویی امام، انقلاب اسلامی و ولایت فقیه، سیدمحمد هاشمی تروجنی گفت: انقلاب اسلامی یکی از بزرگترین انقلاب‌‌های سیاسی و اجتماعی جهان در عصر حاضر بوده که تمام معادلات و تئوری‌های سیاسی اجتماعی را در هم ریخت و خود یک الگوی جدید در عرصه جهانی خلق نمود، انقلابی که ریشه در تفکرات دینی داشت و معمار کبیر انقلاب حضرت امام خمینی(ره) آن را بر اساس تعالیم اسلامی طراحی نمود.

پیروزی انقلاب اسلامی بارقه امیدی برای همه مستضعفان جهان و ضربه‌ای برای همه مستکبران عالم بود. انقلابی که باعث بیداری مستضعفان و خروش جدید علیه منافع استعمارگران و جهان را به وجود آورد. معادله شرق و غرب در هم شکست و یک جبهه جدیدی به نام مستضعفان و مستکبران دنیا به جود آمد؛ لذا شناخت انقلاب اسلامی بدون شناخت اندیشه و سیره امام خمینی(ره) رهگشاه فهم درست از ماهیت و آثار انقلاب اسلامی نیست، لذا مرکز فرهنگی دانشجویی امام، ولایت فقیه و انقلاب اسلامی جهاد دانشگاهی در نظر دارد تا از ابزار هنر جهت تبلیغ و ترویج و بازشناسی اندیشه و سیره حضرت امام خمینی(ره)، اندیشه و سیره مقام معظم رهبری(مد ظلّه) و انقلاب اسلامی در محیط علمی دانشگاه‌ها بپردازد. لازمه دفاع از انقلاب اسلامی شناخت صحیح از انقلاب است.

هاشمی تروجنی افزود: هر چند امروز دشمنان انقلاب با توجه به شکست‌ و ناکامی‌ در حوزه‌های سخت چون رویارویی نظامی- اقتصادی  و... به حوزه نرم چون هنر و رسانه و تبلیغات روی آوردند و با ایجاد صدها شبکه ماهواره‌ای و کانال‌های مجازی و رسانه‌ای تلاش دارند با القاء شبهه، آثار انقلاب اسلامی را کم رنگ و یا وارونه جلوه دهند؛ بر این اساس مرکز امام، ولایت فقیه و انقلاب اسلامی تلاش دارد، با ابزار و قالب هنر به تبیین درست از انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن به خصوص مسیر تمدن نوین انقلاب اسلامی ارائه نماید.

در ادامه آقای مهندس سعید بابایی مشاور مرکز افزود:

با توجه به حجم گسترده تبلیغات علیه انقلاب اسلامی لازم است ما هم با ابزار هنر بتوانیم برای خنثی سازی آنها اقدام کنیم.

تلاش کنیم با استفاده از هنرمندان متعهد در زمینه­های مختلف به معرفی انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن در ابعاد گوناگون و راهکارهای دشمن علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی، به نسل جوان معرفی کنیم و از طرفی برای شناخت چهره حقیقی انقلاب به خارج از کشور هم تلاش نماییم.

بابایی گفت: در نظر است با هماهنگی­ ریاست محترم مرکز اقدام به حمایت­های معنوی و مالی از هنرمندان در عرصه­های ادبیات نمایشی، موسیقی، هنرهای دستی در سطح ملی و بین­المللی نموده و تاکنون برخی از هنرمندان و شرکت­های هنری در این خصوص همکاری خود را اعلام داشته­ اند.

text to speech icon

( ۱ )

نظر شما :