در آستانه سالگرد ارتحال ملکوتی بنیانگذار کبیر انقلاب انجام شد

تجدید میثاق دانشگاهیان با آرمان‌های امام راحل و مقام معظم رهبری

۱۱ خرداد ۱۳۹۸ | ۱۳:۵۹ کد : ۸۳۹۶ آخرین اخبار عمومی
در آستانه سالگرد ارتحال ملکوتی بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی، جمعی از جهادگران جهاد دانشگاهی به همراه مسئولان وزارت علوم، وزارت بهداشت، دانشگاه آزاد اسلامی و جمعی از دانشگاهیان پیش از ظهر امروز با حضور در مرقد امام خمینی (ره) با آرمان‌های رهبرکبیر انقلاب اسلامی و مقام معظم رهبری تجدید میثاق کردند.
تجدید میثاق دانشگاهیان با آرمان‌های امام راحل و مقام معظم رهبری

به گزارش روابط عمومی مرکز فرهنگی دانشجویی امام، ولایت فقیه و انقلاب اسلامی به نقل از ایسنا، در آستانه سالگرد ارتحال بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی، دانشگاهیان و جهادگران جهاد دانشگاهی با حضور در حرم امام (ره) بر همبستگی و پیوند خود با آرمان‌های انقلاب اسلامی تأکیدی دوباره کردند.

این مراسم با حضور حجت الاسلام مصطفی رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، دکتر حمیدرضا طیبی رئیس جهاد دانشگاهی، دکتر منصور غلامی وزیر علوم، طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد، ابراهیم صالحی عمران رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای، زمانی رئیس دانشگاه پیام نور، لله گانی مدیر کل فرهنگی وزارت بهداشت، دکتر عیسی علیزاده معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی و جمعی از مدیران حوزه‌های فرهنگی و آموزشی و پژوهشی جهاد دانشگاهی به همراه رؤسا و معاونان برخی دانشگاه‌های زیر مجموعه وزارتخانه‌های علوم و بهداشت و دانشگاه آزاد اسلامی به همراه جمعی از دانشگاهیان در مرقد مطهر امام خمینی (ره) برگزار شد و حاضران ضمن نثار گل با آرمان‌های معمار انقلاب اسلامی تجدید میثاق کردند.

در این مراسم همچنین میثاق‌نامه دانشگاهیان با امام راحل (ره) توسط محمد مهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی قرائت شد.

در متن میثاق‌نامه دانشگاهیان آمده است:

سلام بر تو ای روح خدا، ای عبد صالح، ای پیرو راستین حضرت رسول (ص) و آل رسول (ص)

سلام بر تو ای ابراهیم زمان، ای یگانه دوران، سلام بر تو ای امام

اکنون که در این ماه مبارک رمضان در محضرتان ایستاده‌ایم، چهل سال است که از پیروزی و غلبه استقلال و آزادی بر وابستگی و خفقان می‌گذرد. پیروزی و موفقیتی که در سایه عنایت حضرت حق و رهبری و هدایت شما و همراهی مردم سرافراز ایران اسلامی به دست آمده و تا امروز ادامه یافته است.

ای بزرگ معمار عزت و افتخار ملت ایران، هرچند که سی سال از سفر ملکوتی‌تان می‌گذرد، اما همانطور که خلف صالح‌تان و رهبر فرزانه‌مان فرموده‌اند، راه نورانی‌تان را مو به مو دنبال کرده‌ایم و از این پس هم دنبال خواهیم کرد و در راه سربلندی جمهوری اسلامی، این میراث گرانقدرتان بیش از پیش تلاش خواهیم کرد.

اما امروز ما دانشگاهیان همچون سال‌های گذشته در این مکان مقدس با قصد قربت آمده‌ایم تا سند استواری خود را بر میثاق ابدی خویش با شما عرضه نمائیم. باشد که این حضور در این محفل الهی پذیرفته شود.

 

امروز مجدداً پیمان می‌بندیم که خط امام را آنگونه که بوده و هست و بدون تحریف و تغییر ادامه دهیم و یادآوری می‌شویم که:

1. باور داریم حضرت آیت‌الله خامنه‌ای (مدظله العالی) فرزند راستین و جانشین برحق و شایسته شماست که اطاعت از او همان اطاعت از خدا و رسول خداست و این اطاعت سرانجامی چون خیر و سعادت برای ما و ایران عزیزمان نخواهد داشت. از همین رو رهنمودهای آن فرزانه حکیم را در همه حوزه‌های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی سرلوحه کار خویش قرار داده و با بازخوانی تجربه‌های ارزشمند چهل سال گام اول انقلاب اسلامی و تدوین و تدریس راه‌های چگونگی طی کردن راه اعتلای کشور در محیط علمی دانشگاه‌ها مسیر استقلال ملت عزیزمان را سرعت و قدرت خواهیم بخشید.

2. باور داریم یگانه راه پیشرفت و عزت ایران اسلامی همچون که به محک تجربه آموخته‌ایم، راه اتکا به خداوند متعال و اتکا به توانمندی خود و ظرفیت‌های بی‌شمار ایران بزرگ است که در کلمه مقدس «مقاومت» تبلور می‌یابد و راه‌های دیگر همواره سرابی بیش نبوده و نیست و تجربه اخیر برجام به خوبی نشان می‌دهد که استکبار جهانی اعم از آمریکا و اروپا غیرقابل اعتماد و عهدشکن و زیاده‌خواه بوده و هستند که هیچ‌گاه نخواسته‌اند حقوق ملت بزرگ ایران اسلامی را به رسمیت بشناسند. برجام یک توافق بین‌المللی است که توسط دولت آمریکا نقض شده و توسط دولت‌های اروپایی در حد یک توافق روی کاغذ باقی مانده است. از این رو با قدرت در کنار دولت ایران اسلامی می‌ایستیم و با تمام توان تلاش می‌کنیم تا سلاح تحریم دشمن را با افزایش شتاب علمی کشور و رونق اقتصاد دانش بنیان، کم‌اثر و به حول و قوه الهی بی‌اثر کنیم.

 .3 باور داریم همانطور که در بیانیه گام دوم توسط رهبر حکیم نظام اسلامی خلف صالح شما تصریح شده است، «دانش آشکارترین وسیله عزت و قدرت یک کشور است». از این رو همت می‌گماریم تا در راستای تحقق نخستین مطالبه ولی فقیه در گام دوم انقلاب اسلامی، در عرصه علمی با احساس مسئولیت بیشتری نسبت به گذشته، جهاد علمی را سرلوحه امور خود قرار دهیم و با رویکردی جهادی در زمینه علم و پژوهش، راه دانشمندان شهیدی همچون چمران، علی‌محمدی و شهریاری را با غرور و افتخار ادامه دهیم.

۴. باور داریم که در جهان امروز جنگ واقعی، جنگ اراده‌هاست و هر کس بتواند در دستگاه محاسباتی طرف مقابل اختلال ایجاد کند و اراده طرف مقابل را سست کند، پیروز میدان است. از این رو ما استادان دانشگاه و کارگزاران عرصه علم کشور که فرزندان معنوی پیر جماران و شاگردان درس «ما می‌توانیم» خمینی کبیر هستیم، پیمان می‌بندیم تا با تبیین دستاوردهای گران‌سنگ چهل ساله انقلاب اسلامی، در تحقق «ما می‌توانیم» روح امید و امیدواری و اعتمادبه‌نفس ملی را به عنوان شاه‌کلید جنگ اراده‌ها در دانشجویان و جوانان نسل سوم ایجاد و تعمیق ببخشیم.

۵. در آخر باور داریم که دانشگاه‌های ما ظرفیت آن را دارد که با تربیت انسان‌های الهی، آرزوهای خمینی کبیر و آرمان‌های خامنه‌ای عزیز را در پرورش جوانان انقلابی همچون حسن باقری‌ها و احمدی روشن‌ها و حججی‌ها برعهده گیرند. از این رو در جوار معمار عزت و استقلال ایران اسلامی در عصر حاضر با خدای خود پیمان می‌بندیم که تمام هم و همت خویش را صرف پرورش جوانان انقلابی به عنوان محور تحقق بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی کنیم.

باشد تا به خواست الهی ملت شایستهمان طعم شیرین تحقق دولت اسلامی و جامعه اسلامی را بچشد و به حول و قوه الهی به الگویی ستودنی برای همه ملت‌های عالم بدل شود.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته


نظر شما :