سیدحمیدرضا طیبی تبیین کرد؛

جهاددانشگاهی در مسیر عمل به کلام سردار سلیمانی برای بهره‌گیری از فرصت بحران‌ها

۱۳ دی ۱۴۰۰ | ۱۴:۱۲ کد : ۴۰۱۸۷ آخرین اخبار فرهنگی
رئیس جهاددانشگاهی فعالیت‌های این نهاد انقلابی طی چهل سال گذشته را حرکت در مسیر کلام سردار شهید سلیمانی در بهره‌گیری از فرصت بحران‌ها دانست و گفت‌: جهاددانشگاهی طرح‌های فراوانی دارد که می‌تواند کشور را در یک دوره ۱۰ ساله به سوی خودکفایی در بسیاری علوم و فناوری‌های مختلف سوق دهد.
جهاددانشگاهی در مسیر عمل به کلام سردار سلیمانی برای بهره‌گیری از فرصت بحران‌ها

به گزارش خبرنگار ایکنا، سیدحمیدرضا طیبی، رئیس جهاددانشگاهی طی سخنانی در آئین دومین رویداد ملی ـ دانشجویی سردار شهید حاج قاسم سلیمانی که امروز، ۱۳ دی‌ماه در دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران برگزار شد، با اشاره به کلام سردار شهید سلیمانی «من با تجربه این را می‌گویم که میزان فرصتی که در بحران‌ها وجود دارد در خود فرصت‌ها نیست؛ اما شرط آن این است که نترسید و نترسیم و نترسانیم»، گفت: غربی‌ها پیش از انقلاب اسلامی، با علم و فناوری به اقتدار اقتصادی و نظامی رسیدند و سعی کردند که از دستیابی دیگر کشورها به توسعه علمی و فناوری جلوگیری کنند.

طیبی ادامه داد: غربی‌ها برای دستیابی به اهداف خود، به شدت در زمینه عدم خودباوری ملت‌ها تلاش کردند تا بتوانند اقتدار علمی و فناوری خود در عرصه‌های گوناگون را حفظ کرده و در سلطه خود داشته باشند. با پیروزی انقلاب اسلامی و نفس مسیحایی امام راحل(ره)، خودباوری در ملت ایران ایجاد شد و انقلاب اسلامی خارج از دو قطب شرقی و غربی حرف‌های جدیدی در دنیا ارائه کرد.

رئیس جهاددانشگاهی بیان کرد: با پیروزی انقلاب اسلامی و ایستادگی ملت ایران در برابر غرب و شرق، کشور ما تحریم شد که این تحریم‌ها همان تهدیداتی بود که باید از فرصت آن‌ها برای رفع وابستگی کشور استفاده می‌کردیم.

وی افزود: مجموعه جهاددانشگاهی در سال ۵۹ تشکیل شد و با گذشت بیش از چهل سال، فعالیت‌های علمی و فناورانه متعددی از سوی این نهاد انجام شد که نشان دهنده عمل به کلام سردار شهید سلیمانی است. فرزندان انقلابی ملت ایران در جهاددانشگاهی توانستند با تلفیق علم، ایمان و عمل کارهای بزرگی انجام دهند.

طیبی در ادامه با اشاره به ذکر مثال‌هایی از فعالیت‌های تأثیرگذار جهاددانشگاهی در حوزه‌های مختلف تصریح کرد: دستیابی به فناوری مته‌های حفاری و واگن‌های مترو از جمله دستاوردهای جهاددانشگاهی است که جزء پیچیده‌ترین فناوری‌های روز دنیا هستند.

رئیس جهاددانشگاهی با اشاره به اینکه امروز این نهاد برگرفته از انقلاب اسلامی در بسیاری از زمینه‌ها حرف‌های فراوانی برای گفتن دارد، اظهار کرد: مشکلات ما حل نمی‌شود مگر اینکه بتوانیم به سخنان سردار شهید حاج قاسم سلیمانی عمل کنیم. جهاددانشگاهی طرح‌های فراوانی دارد که می‌تواند کشور را در یک دوره ۱۰ ساله به سوی خودکفایی در بسیاری علوم و فناوری‌های مختلف سوق دهد.

وی در پایان سخنان خود تصریح کرد: امیدواریم بتوانیم با توسعه و دستیابی به خودکفایی در امور مختلف کشور به جایی برسیم که در چارچوب اخلاق، دین و دنیای مردم را آباد کرده و پیشرفت‌های فراوانی نصیب کشور شود.


نظر شما :