معرفی آرمان‌‌های امام راحل وظیفه جهاد دانشگاهی

۱۰ آذر ۱۳۹۷ | ۱۳:۲۹ کد : ۳۵۶۹ آخرین اخبار فرهنگی
معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی گفت: معرفی آرمان‌های امام راحل وظیفه جهاد دانشگاهی است.
معرفی آرمان‌‌های امام راحل وظیفه جهاد دانشگاهی

به گزارش روابط عمومی مرکز فرهنگی دانشجویی امام، ولایت فقیه و انقلاب اسلامی، عیسی علیزاده در اختتامیه اردوی فرهنگی- آموزشی طریق جاوید اظهار داشت: باید با یک کار جامع اندیشه‌های امام را به همگان معرفی کرد چراکه خیلی از همین اندیشه‌ها درحال حاضر راهگشای مسائل و مشکلات روز هستند . 

وی بابیان اینکه معرفی آرمان‌‌های امام راحل وظیفه جهاد دانشگاهی است، افزود: پیروی از تفکر امام یعنی جلوگیری از فقر، شکاف طبقاتی، آسیب‌های اجتماعی و سیاسی ‌کاری و این وظیفه ماست که آرمان‌ها و اندیشه‌های امام راحل را به همگان معرفی کنیم.

معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی تصریح کرد: وظیقه ما تبیین اندیشه های آسمانی و والای حضرت امام است که شخصیتش در مکتب فقه و فقاهت شکل گرفته و از او فقیهی فرزانه، عارفی آگاه، فیلسوفی شجاع ، أدیبی عمیق ، مفسری بینا و سیاستمداری دانا ساخته که کلامی جذاب و تفکری پویا داشت . 

رئیس مرکز فرهنگی دانشجویی امام، ولایت فقیه و انقلاب اسلامی جهاد دانشگاهی نیز هدف از برگزاری اردوی طریق جاوید در چابهار را ترویج و تبیین اندیشه های آسمانی حضرت امام به نسل جوان دانشجو و جلوگیری از گسست فکری دانشجویان و ایجاد پیوند فکری دانشجویان با آرمانها و آموزه های فکری حضرت امام دانست . 

سید محمد هاشمی تروجنی ادامه داد: شخصیتی که ذهن و زندگی اش جامع علم و عمل بود، اعتقادش چون صخره های سخت و همتش به بلندای قله ها بود و اندیشه‌اش از آبشخور فرهنگ قرآنی سیراب می‌گشت.

شایان ذکر است اردوی فرهنگی - آموزشی منطقه‌ای طریق جاوید که به همت مرکز فرهنگی دانشجویی امام، ولایت فَقِیه و انقلاب اسلامی جهاد دانشگاهی با محوریت اندیشه‌های امام راحل به مدت سه‌روز درچابهار برگزار شد و میزبان مهمانان و اساتید و دانشجویان کشوری،استانی و منطقه‌ای بود.


نظر شما :