پیام تبریک رییس جهاددانشگاهی به مناسبت فرارسیدن سالروز تأسیس سازمان دانشجویان

/سازمان دانشجویان، فراگیرترین شبکه توانمندسازی دانشجویان در گام دوم انقلاب اسلامی/
۱۶ شهریور ۱۴۰۰ | ۱۵:۲۲ کد : ۳۵۵۷۳ آخرین اخبار عمومی
رییس جهاددانشگاهی در پیامی فرارسیدن پانزده شهریورماه، سالروز تأسیس سازمان دانشجویان را تبریک گفت.
پیام تبریک رییس جهاددانشگاهی به مناسبت فرارسیدن سالروز تأسیس سازمان دانشجویان

به گزارش روابط عمومی سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی؛ در پیام تبریک دکتر حمیدرضا طیبی، رییس جهاددانشگاهی آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

قال الله تعالی: هُوَ أَنْشَأَکُمْ مِنَ الْأَرْضِ وَاسْتَعْمَرَکُمْ فِیهَا
(سوره هود، آیه ۶۱)


تجربه و عملکرد نهاد انقلابی جهاددانشگاهی در طول سالهای حیات، حکایت از آن دارد که اساساً دانشجویان محرک و قوام‌بخش فعالیتها بوده و عملکرد پرافتخار آنان بیانگر آن است که انجام کارهای بزرگ، با انگیزه، توکل و توان نیروهای دانشجو و محققان جوان تقریباً هر ناممکنی را امکان‌پذیر ساخته و می‌سازد.
در دوران مبارزات انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و دوران سازندگی و آبادانی پس از پایان جنگ تحمیلی و نیز ایجاد نهضت علمی در کشور، جوانان دانشجو از پیشگامان و رزمندگان و سازندگان محوری و اصلی در تمامی عرصه‌ها بوده و با روحیه خلاق و انگیزه تمام نشدنی و تفکر آرمان‌گرا و مطالبه‌گر، نقشی بی‌بدیل در دستیابی به اهداف موردنظر و پیشرفت میهن اسلامی ایفا کرده و صفحات روشن و تابنده‌ای از فداکاریها از خود به تاریخ سپرده‌اند.
رهبر معظم انقلاب اسلامی، جوانان را اصلی‌ترین ستون انقلاب دانسته‌اند چنانکه در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، جوانان مهم‌ترین سرمایه کشور معرفی و تأئید شده است که با حضور تأثیرگذار آنان در نظام مدیریتی، تحول شگرفی در تمام عرصه‌ها به وجود خواهد آمد از این رو، سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی، به مثابه یک سازمان جوان برآمده از دل دانشگاهها، که بر انگیزه و تلاش جوانان دانشجو تکیه تام دارد. در آستانه شروع بیست و چهار سالگی، چشم‌انداز خود را گسترش و ایجاد فراگیرترین شبکه توانمندسازی دانشجویان در گام دوم انقلاب اسلامی قرار داده است. این انتخاب آگاهانه و دقیق، مستلزم توجه ویژه به شناسایی و تقویت استعدادهای دانشجویان در عرصه‌های گوناگون مدیریت فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و کسب و کار، و بالندگی این استعدادها از طریق آموزش، برگزاری رویدادهای فرهنگی، ارتقای مشارکت اجتماعی دانشجویان و تقویت بینش صحیح سیاسی، و بسترسازی برای مشارکت اقتصادی دانشجویان در جامعه و به جریان درآوردن استعدادهای بالقوه به فعل و بهره‌مندی از تمامی این توانمند‌های بی‌مثال با تکیه بر انگیزه صادق و دل پاک می‌باشد.
سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی یکی از مجموعه‌های بسیار مؤثر در جهت برنامه‌ریزی و بکارگیری و گسترش فعالیتهای فرهنگی و اجتماعی در دانشگاهها با هدف رشد استعدادها و نیروی انسانی جوان، مؤمن، کاردان، پرانگیزه، مسئولیت‌پذیر و امیدوار؛ توانمندسازی دانشجویان را از طریق ایجاد و توسعه گروههای دانشجویی و تشکیل شبکه فعال میان آنها در سراسر کشور مد توجه و اقدام داشته است.
لازم به تأکید است که باید توجه داشت، شبکه تشکیلاتی سازمان دانشجویان به گونه‌ای طراحی و اجرا شود که در عین سادگی و عملیاتی بودن، سلایق مختلف دانشجویان برای ارائه خدمات گوناگون و موردنیاز کشور و قشرهای مختلف را دربرگرفته و پوشش داده و در نهایت بتواند دانشجوی امروز را به مدیر، صنعت‌گر، اندیشمند، سیاستمدار و کارآفرین فردا تبدیل کند. پس اگر بخواهیم مسائل و مشکلات کشور را از پیش‌رو برداریم، شاید چاره‌ای جز بهره‌مندی از نقش‌آفرینی دانشجویان جهت برون‌رفت از این شرایط بنظر نرسد.
در پایان بار دیگر با آرزوی تحقق اهداف و آرمان‌های انقلاب اسلامی، امام راحل (رحمت الله علیه) و مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی)، این روز را به همه همکاران پرتلاشم در سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی و دانشجویان عزیز عضو این سازمان تبریک می‌گویم و موفقیت و سربلندی آنان را از خداوند سبحان مسئلت دارم.


نظر شما :