معاون فرهنگی مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور:

وحدت زمینه ساز امنیت جامعه است

۰۵ آذر ۱۳۹۷ | ۱۰:۱۰ کد : ۳۴۷۹ آخرین اخبار فرهنگی
معاون فرهنگی مرکز بزگ اسلامی غرب کشور، وحدت را زمینه ساز امنیت دانست و گفت: امنیت علمی، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی در سایه وحدت شکل می گیرد و ایمان و علم فقط در سایه وحدت پیشرفت می کند.
وحدت زمینه ساز امنیت جامعه است

به گزارش روابط عمومی مرکز فرهنگی دانشجویی امام، ولایت فقیه و انقلاب اسلامی،   حجت الاسلام مهدی حیدری کبیر، معاون فرهنگی مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور در مراسم اختتامیه طریق جاوید با محوریت «وحدت از دیدگاه امام خمینی(ره)» امروز، 30 آبان ماه در کتابخانه امام خامنه‌ای برگزار شد، با اشاره به اینکه جمعیت مسلمانان در حال حاضر یک میلیارد و 700 میلیون نفر بوده است، اظهار کرد: دشمنان اسلام پیش‌بینی می‌کنند در چند سال آینده رشد جمعیت مسلمانان به سه میلیارد و 600 میلیون نفر برسد لذا بحث شکستن وحدت مسلمانان را پیش می کشند.

وی با اشاره به ضرورت وحدت بین مسلمانان افزود: وحدت همواره مهم بوده و هست اما در این برهه از زمان ما ضرورت آن بیشتر از هر زمان احساس می شود.

حجت الاسلام حیدری کبیر عنوان کرد: اگرچه دشمنی غرب و شرق با اسلام ریشه تاریخی دارد اما الان خیلی آشکار و علنی این دشمنی‌ها صورت می‌گیرد.

وی در هیچ دوره از زمانی به اندازه امروز پیوند استکبار جهانی و صهیونیسم بین‌المللی و شیوخ عرب آشکار نبوده اعلام کرد: وقتی آمریکا بحث معامله قرن را مطرح می کند و بحث انتقال سفارت خود را از اورشلیم به بیت‌المقدس مطرح می‌کند اولین کسی که حمایت می‌کند، عربستان است.

معاون فرهنگی مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور بیان کرد: در هیچ زمانی به اندازه امروز کشتار و قتل عام مسلمان توسط مسلمان و به نام دین صورت نگرفته البته کشتار مسلمانان در طول تاریخ توسط یهودیان زیاد بوده است لذا وحدت امروزضروری‌ترین مباحث است.

وی عنوان کرد:  آثار وحدت خیلی زیاد بوده و همین امنیت مالی، جانی، سیاسی، علمی، فرهنگی و همه اجزای آن‌ها در سایه وحدت ایجاد می‌شود.

حجت الاسلام حیدری کبیرادامه داد: اگر دنبال علم، ایمان، عدالت اجتماعی ، پیشرفت هستید در سایه وحدت حاصل می‌شود و بدون وحدت هیچکدام از این‌ها به وجود نمی‌آید.

وی گفت: در سایه وحدت موج بیداری در جهان اسلام به وجود آمده و این تنفر جهانی از استکبار علنی و عام تر شده است و وقتی ترامپ در سخنرانی سازمان ملل صحبت می‌کند همه به سخنان او خنده استهزاء‌آمیز می‌کنند.

معاون فرهنگی مرکز بزرگ اسلامی غرب کشوراعلام کرد: این امر نشان می دهد که موج تنفر نه در سطح ملت‌ها بلکه در سطح دولت‌ها  ایجاد شده است و این امر نتیجه وحدت است.


نظر شما :