رییس مرکز امام و انقلاب جهاددانشگاهی:

وحدت سیاسی و اجتماعی ذوب شدن در ربوبیت الهی است

۳۰ آبان ۱۳۹۷ | ۱۴:۴۵ کد : ۳۴۲۰ آخرین اخبار فرهنگی
رییس مرکز امام و انقلاب جهاددانشگاهی کشور گفت: وحدت سیاسی و اجتماعی به معنی درک حقیقت و ذوب شدن ربوبیت الهی است که امروز استکبار جهانی در توطئه های خود ایمان جوانان را مورد هدف قرار داده است.
وحدت سیاسی و اجتماعی ذوب شدن در ربوبیت الهی است

به گزارش روابط عمومی مرکز فرهنگی دانشجویی امام، وایت فقیه و انقلاب اسلامی، سید محمد هاشمی تروجنی امروز چهارشنبه در دوازدهمین اردوی طریق جاوید که در کتابخانه عمومی امام خامنه ای در سنندج برگزار شد اظهار کرد: آنچه که امروز به آن نیاز داریم و باید برای آن تلاش کنیم ترویج تفکر امام است.
وی افزود: امام خمینی در حالی که دنیا در حال فراموشی دین بود، به نام دین نهضت بزرگی تشکیل داد که حقیقت آن بر همگان مشخص است.
رییس مرکز امام و انقلاب جهاددانشکاهی کشور عنوان کرد:  نهضت امام خمینی تنها برای کشور ما نبود بلکه نهضتی برای کل ادیان بود که در آن شرایط سیاسی جان دوباره ای به تمام ادیان بخشید.
وی ادامه داد:  امام خمینی حقیقت الهی را در جهان احیا کرد و نگاه امام موجب شد فضای بالندگی دینی در جهان ایجاد شود.
سید محمد هاشمی تروجنی عنوان کرد: نهضت امام خمینی روح تازه ای  به عالم و آدم بخشید و نگاه به هستی را متحول کرد.
وی با اشاره به میلاد پیامبر اکرم و هفته وحدت گفت:  هیچ  کس نمی تواند پیامبر را آنگونه که هست معرفی کند چرا که تمام عالم حقیقتی از وجود محمد است.
وی بیان کرد: منظور امام از وحدت ذوب شدن در حقیقت وجودی انسان است چراکه اگر انسان در مسیر حقیقت قرار نگیرد از بین می رود.
رییس مرکز امام و انقلاب جهاددانشگاهی کشور گفت:  انسان جزئی از ربوبیت الهی است و اگر در این ربوبیت تجلی نیابد نابود خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: وحدت سیاسی و اجتماعی به معنی  درک حقیقت و ذوب شدن ربوبیت الهی است که امروز استکبار جهانی در توطئه های خود ایمان جوانان را مورد هدف قرار داده است.
هاشمی تروجنی افزود: تلاش ما در مرکز امام و انقلاب این است که ظرفیت های فرهنگی دانشجویان در عرصه های مختلف را  رشد دهیم و بیانات امام راحل و رهبر انقلاب را که راهگشا و الگوی زندگی است برای دانشجویان تبیین کنیم.


نظر شما :