اساس اسلام تشکیل امت واحده اسلامی است/ وحدت مثال‌زدنی شیعه و سنی در کردستان

۳۰ آبان ۱۳۹۷ | ۱۱:۵۳ کد : ۳۳۹۱ آخرین اخبار فرهنگی
نماینده ولی فقیه در استان کردستان با اشاره به اینکه وقتی ما در جوامع اسلامی به دنبال تشکیل امت واحده هستیم، نباید دیگر بین خود اختلاف داشته باشیم، گفت: در استان فرهنگی کردستان وحدتی که بین مسلمانان تشیع و تسنن وجود دارد، در سطح تمام جهان مثال زدنی است.
اساس اسلام تشکیل امت واحده اسلامی است/ وحدت مثال‌زدنی شیعه و سنی در کردستان

به گزارش روابط عمومی مرکز فرهنگی دانشجویی امام، ولایت فقیه و انقلاب اسلامی، آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی، نماینده ولی فقیه در استان کردستان در اردوی منطقه‌ای طریق جاوید با عنوان «وحدت اسلامی از دیدگاه مقام معظم رهبری» که امروز، ۲۹ آبان ماه در دانشگاه کردستان برگزار شد، اظهار کرد: برگزاری این اردوی آموزشی با این مضمون در هفته وحدت کار بسیار ارزشمند و مناسبی است.
وی افزود: امام خمینی(ره) چه قبل از انقلاب و چه بعد از انقلاب همواره به دنبال ایجاد وحدت بین امت اسلامی بوده است و تمام بیاناتشان به نقل از اسلام و قرآن بوده است.
آیت‌الله حسینی‌شاهرودی با اشاره به اینکه اساس اسلام تشکیل امت واحده اسلامی است، بیان کرد: امام راحل از همان اوایل پیروزی انقلاب اسلامی مسیر را تا رسیدن به این آرمان مهم برای ما مشخص کرد. 
وی امام خمینی(ره) را یک حامی برای ملت مظلوم فلسطین و مظلومان و ستمدیدگان جهان دانست و اعلام کرد: قرار دادن مظلومیت فلسطین در صدر مسائل جهان اسلام نشان از این بود که دیدگاه امام نسبت به مسلمانان و مستضعفان جهان، جزیی و منطقه ای و مذهبی نبوده و تمام توفیقات خود را متعلق به اسلام واحد می دانستند. 
نماینده ولی فقیه در استان کردستان عنوان کرد: امام راحل تمام ملل جهان اعم از شیعه، سنی، ترک، فارس، عرب و ... را به اتحاد و یکپارچگی دعوت می‌کرد و ندای امت واحد اسلامی را سردادند.
وی افزود: تشکیل امت واحد اسلامی یک تکلیف نیست بلکه یک نعمت در سایه دین و اسلام بوده که ریشه همه اختلافات قومی و مذهبی را می‌خشکاند.
آیت‌الله حسینی‌شاهرودی با بیان اینکه ابرقدرت‌های دنیا از جنگ نظامی به جنگ تمدن‌ها روی آوردند تا تمدن اسلامی را نابود کنند، افزود: هدف اصلی دشمن این بود تا از شکل‌گیری امت واحده اسلامی جلوگیری کند.
وی ادامه داد: در زمان پیروزی انقلاب اسلامی جمعیت مسلمانان جهان یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون نفر بود اما امروز با وجود تمام نقشه‌های دشمنان مبنی بر کشتار مسلمانان، انتقال ویروس های خطرناک بین کشورهای اسلامی، جلوگیری از زاد و ولد مسلمانان باز هم نتوانسته از رشد مسلمانان جلوگیری کنند و امروز در سایه الطاف الهی جمعیت مسلمانان به یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون نفر رسیده است.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان به پیروزی جبهه مقاومت در چند روز اخیر اشاره و اعلام کرد: امروز تنها کشورهای اسلامی از این پیروزی ملت فلسطین ابراز خرسندی نمی کنند بلکه کشورهای غیراسلامی نیز جبهه مقاومت را تشویق می‌کنند تا در مقابل رژیم غاصب صهیونیسم ایستادگی کنند و به پیروزی برسند.
وی با اعلام اینکه مسلمانان جهان در حال پیوستن بهم هستند، عنوان کرد: کسانی که با استفاد از زرو زور و تزویر می‌خواستند مانعی برای رشد اسلام و مسلمانان ایجاد کنند، دیگر توان مقاومت در برابر مسلمانان را ندارند.
آیت‌الله حسینی‌شاهرودی وقتی ما در جوامع اسلامی به دنبال تشکیل امت واحده هستیم نباید دیگر بین خود اختلاف داشته باشیم، یادآور شد: در استان فرهنگی کردستان وحدتی که بین مسلمانان تشیع و تسنن وجود دارد، در سطح تمام جهان مثال زدنی است. 


نظر شما :