با محوریت وحدت اسلامی از دیدگاه امام خمینی؛

دوازدهمین اردوی منطقه ای طریق جاوید در دانشگاه کردستان برگزار شد

۲۹ آبان ۱۳۹۷ | ۱۳:۲۷ کد : ۳۳۴۵ آخرین اخبار فرهنگی
دوازدهمین اردوی منطقه ای «طریق جاوید» در دانشگاه کردستان با محوریت «وحدت اسلامی از دیدگاه امام خمینی(ره)» با همکاری مرکز فرهنگی دانشجویی امام، ولایت فقیه و انقلاب اسلامی در جهاددانشگاهی استان برگزار شد.
دوازدهمین اردوی منطقه ای طریق جاوید در دانشگاه کردستان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی مرکز فرهنگی دانشجویی امام، ولایت فقیه و انقلاب اسلامی، چیا سهراب نژاد رئیس جهاددانشگاهی استان کردستان، امروز سه شنبه در دوازدهمین اردوی منطقه ای طریق جاوید که با محوریت وحدت اسلامی از دیدگاه امام خمینی در تالار فردوسی داتشکاه کردستان برگزار شد، با اشاره به اینکه ملت ایران نمود عینی وحدت است اظهارکرد: اتحاد و یکپارچکی ملت ایران عامل اصلی ایستادگی و پیروزی در برابر دشمنان است.

وی افزود: امام راحل و رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز بارها ملت ایران را به وحدت و یکپارچگی دعوت کرده اند و ملت ایران با بهره گیری از این فرمایشات اتحاد و در کنار هم بودن همواره در طول چهل سال از پیروزی انقلاب اسلامی دشمنان را شکست داده اند.

رئیس جهاددانشگاهی استان کردستان، بیان کرد: ملت ایران بااتحاد و یکپارچگی تمام تلاش خود را برای رسیدن به هدف مشترکی که پیروزی انقلاب اسلامی بود به کار گرفتند.

وی با اشاره به دوران خشت سال دفاع مقدس خاطرنشان کرد: دفاع مقدس امتحانی برای سنجش اتحاد و همدلی ملت ایران بود و در سایه همین یکپارچگی بر تمام قدرت های استکبار جهان پیروز شدند.

وی با اشاره به اینکه آشنا کردن دانشجویان با آرمان‌ها و اندیشه‌های امام راحل از مهمترین اهداف برگزاری این همایش است، افزود: آشنایی نسل جدید خصوصاً جامعه دانشگاهی با اندیشه‌های امام(ره) باعث تقویت روحیه مسئولیت‌پذیری شده و افراد را از بی‌تفاوتی نسبت به مسائل جامعه دور می کند . 

سهراب نژاد عنوان کرد: در این همایش استاد عباس سلیمی نمین، رئیس دفتر مطالعات و تدوین تاریخ ایران به مباحث سیر تاریخی هویت ملی از منظر امام خمینی(ره) می پردازد و سیدعلی قادری در مورد «قرآن و وحدت اسلامی از منظر امام خمینی» به سخنرانی خواهد پرداخت . 

رئیس جهاددانشگاهی کردستان یادآور شد: این همایش دانشجویی به همت جهاددانشگاهی استان کردستان، مرکز امام و تعدادی از دانشگاه ها، مراکز دینی و نهادهای سطح استان و همزمان با آغاز هفته وحدت طی دو روز در سنندج برگزار می شود .


نظر شما :