دکتر طیبی در همایش "انقلاب اسلامی در منظومه فکری امام خمینی(ره)": موفقیت‌های جهاددانشگاهی حاصل خودباوری ایجاد شده از تفکر امام(ره) است

۲۷ آبان ۱۳۹۷ | ۱۴:۲۶ کد : ۳۲۷۱ مفاخر ایران وجهان اسلام
رییس جهاددانشگاهی بیان کرد: ایجاد این نهاد و تاسیس آ‌ن در سال ۱۳۵۹ و موفقیت‌های آن در حوزه‌های مختلف علم و فناوری و فرهنگی حاصل خودباوری است که امام (ره) در جسم و جان جوانان ایجاد کردند.
دکتر طیبی در همایش "انقلاب اسلامی در منظومه فکری امام خمینی(ره)": موفقیت‌های جهاددانشگاهی حاصل خودباوری ایجاد شده از تفکر امام(ره) است

به گزارش روابط عمومی مرکز فرهنگی دانشجویی امام، ولایت فقیه و انقلاب اسلامی، دکتر سید حمیدرضا طیبی رییس جهاددانشگاهی  30 خرداد در مراسم اختتامیه همایش "انقلاب اسلامی در منظومه فکری امام خمینی(ره)؛ از نظریه تا عمل" اظهار کرد: ایجاد جهاددانشگاهی و تاسیس آ‌ن در سال 1359 و موفقیت‌های این نهاد در حوزه‌های مختلف علم و فناوری و فرهنگی حاصل خودباوری است که امام (ره) در جسم و جان جوانان ایجاد کردند.

وی افزود: امام می‌فرمودند، "اگر بخواهیم می‌توانیم". ما در جهاددانشگاهی علاوه بر نشر اندیشه‌های حضرت امام خمینی (ره)، این حرف ایشان را به طور عملی احساس کردیم تا بگوییم این خواسته شدنی است.

رییس جهاددانشگاهی ادامه داد: در حوزه دارودرمانی و فناوری پزشکی اکنون به مرحله تبدیل علم و فناوری رسیده‌ایم و قرار است ساخت قطعات یدکی بدن انسان را آغاز کنیم.

دکتر طیبی با اشاره به اینکه در حوزه‌های فنی و مهندسی هم پیشرفت‌های خوبی حاصل شده است، افزود: پس از 5 سال، شب گذشته آزمایش تحقیقاتی جهاددانشگاهی در حوزه صنعت نفت با موفقیت انجام شد و بزودی نتیجه این آزمایش رونمایی می‌شود.

وی با بیان اینکه مشکل در حوزه وحدت از عدم درک روح منشور امام خمینی (ره) نشات می‌گیرد، گفت: اگر به کاربردی کردن این اندیشه‌ها، فکر و آن را عملی می‌کردیم، امروز دچار مشکل نبودیم.

رییس جهاددانشگاهی با اشاره به راه‌اندازی مرکز فرهنگی دانشجویی امام(ره)، ولایت فقیه و انقلاب اسلامی، تشریح کرد: پس از رحلت امام (ره)، تصمیم به تاسیس این نهاد در جهاددانشگاهی گرفته شد؛ چند سالی است در این مرکز به این نتیجه رسیدیم که کنفرانس‌های علمی در حوزه‌ اندیشه‌های حضرت امام و انقلاب اسلامی برگزار کنیم.

وی گفت: بر همین اساس کنفرانسی دو سال گذشته با موضوع اسلام سیاسی از منظر اندیشه‌های امام خمینی(ره) برگزار شد که حاصل آن چاپ کتابی با همین عنوان بود.

دکتر طیبی بیان کرد: امسال نیز همایش انقلاب اسلامی در منظومه فکری امام خمینی (ره) از نظریه تا عمل در حوزه سیاست داخلی و خارجی برگزار شد.


نظر شما :