برگزاری نشست دانشجویی «گرامیداشت هفته دفاع مقدس» در کردستان

۱۳ مهر ۱۳۹۹ | ۱۰:۰۹ کد : ۲۳۴۲۸ آخرین اخبار فرهنگی
نشست دانشجویی «گرامیداشت هفته دفاع مقدس» به همت معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی استان کردستان با همکاری بسیج دانشجویی استان، مرکز فرهنگی دانشجویی امام، ولایت‌فقیه و انقلاب اسلامی و سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی در قالب چهلمین سالگرد دفاع مقدس در سنندج برگزار شد.
برگزاری نشست دانشجویی «گرامیداشت هفته دفاع مقدس» در کردستان

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی کردستان، نشست دانشجویی با عنوان «دفاع مقدس» به همت معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی استان کردستان با همکاری بسیج دانشجویی استان، مرکز فرهنگی دانشجویی امام، ولایت‌فقیه و انقلاب اسلامی و سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی در قالب چهلمین سالگرد دفاع مقدس در سنندج برگزار شد.

توحید رستمی با اشاره به وضعیت دوران جنگ اظهار کرد: شعار استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی باعث شده که دشمن هشت سال جنگ و تحریم‌های سخت را به مردم ایران تحمیل کند.

مسوول ناحیه بسیج دانشجویی استان کردستان، با اشاره به چرایی شروع جنگ هشت سال دفاع مقدس، بیان کرد: ادعای بی‌اساس صدام (حق مالکیت بر اروند، مالکیت اعراب بر جزایر سه‌گانه)، آرزوی بلندپروازی (رهبری جهان عرب)، پذیرش آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب از سوی ملت‌ها، دشمنی صدام نسبت به ایران، شکست تمام طرح‌ها و نقشه‌ها علیه جمهوری اسلامی و برخورداری صدام از ظرفیت اختلاف و دشمنی موجب شده که صدام به ایران حمله کند و هشت سال طول بکشد.

رستمی ذکر کرد: صدام بدون اطلاعات به ایران حمله نکرد و قبل از جنگ از طریق آمریکا بسیاری از اطلاعات کشورمان را کسب کرده بود.

وی عدم انسجام ارتش، بی‌تجربه بودن سپاه، عدم برخورداری از امکانات و عدم آموزش جنگ کلاسیک را از عواملی دانست که در آن زمان صدام به ایران حمله کرد اما صدام حتی تصور نمی‌کرد که مردم ایران همراه ارتش در جنگ پای‌کار بیایند و این همکاری موجب پیروزی جنگ ایران شود.

رستمی ذکر کرد: جمهوری اسلامی ایران بعد از پیروزی انقلاب با شرایط حاد و سختی مواجه بود اما با این وجود مردم ایران گوش به‌فرمان امام خمینی (ره) در همان اوایل جنگ آموزش‌ها را فراگرفتند.

وی با اشاره به این که ایران آغازگر جنگ نبود، گفت: شروع‌کننده جنگ از سوی صدام بود او قبل از جنگ نام تعدادی از شهرها از جمله خوزستان، آبادان و اهواز را نیز تغییر داده بود.

مسوول ناحیه بسیج دانشجویی استان کردستان، با اشاره به اینکه در جنگ عراق یک وجب از خاکمان را واگذار نکردیم، عنوان کرد: ما در این جنگ حتی یک وجب از خاکمان را از دست ندادیم و این‌گونه است که آن را دفاع مقدس می‌دانیم.

رستمی با اشاره به شاخص رشد کشور ایران، خاطرنشان کرد: به برکت جمهوری اسلامی ایران براساس سازمان بین‌المللی، شاخص رشد در این ۴۰ سال در رتبه اول قرار دارد.

وی در پایان یادآور شد: باوجود تحریم‌ها و شرایط سخت اقتصادی اما خوشبختانه کشورمان دارای رشد فوق‌العاده‌ای بوده است.


نظر شما :